Biznes

Krynica 2023: Forum Ekonomiczne dla Środkowo-Wschodniej Europy i… Korei!

Zanotuj w kalendarzu! Między 13 a 15 września Krynica stanie się globalnym epicentrum rozmów dotyczących bezpieczeństwa w trzech krytycznych obszarach: strategicznym, energetycznym i klimatycznym. Prezydent RP, Andrzej Duda, potwierdził swoje uczestnictwo i zaprosił na to wydarzenie liderów z całego świata. Do magicznej Krynicy Zdroju zjadą się innowatorzy, twórcy, sportowcy i uczeni.

W otoczeniu malowniczego Beskidu Sądeckiego, Krynica Zdrój, perełka polskich uzdrowisk, przyjmie w swoich ramionach światłych umysłów do dyskusji nad kształtem przyszłości. Tegoroczne obrady będą echem spotkania w Davos, ale również preludium do dalszych rozmów, które rozkwitną w Szwajcarii. Nie można przecenić roli Krynicy jako ważnego punktu na mapie globalnych rozmów, łącząc region CEE z Światowym Forum Ekonomicznym.

Jak możemy przeczytać na stronach organizatora: 

Krynica Forum 2023 to jedyna konferencja w Polsce zapewniająca łączność programową z inicjatywą Domu Polskiego, która odniosła sukces podczas ostatniego Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. W Domu Polskim Prezydent RP inaugurował m.in. debatę ambasadorów państw Europy Środkowo-Wschodniej przy Kwaterze Głównej NATO oraz spotkanie poświęcone koreańsko-polskiej współpracy. Obydwa wątki programowe znajdą swoje rozwinięcie podczas Krynica Forum 2023, będąc kontynuacją dyskusji rozpoczętej w Szwajcarii.

Krynica, ze swoją tajemniczą historią i magią miejsca, działa jak magnes dla tych, którzy pragną zmieniać świat, nawiązywać nowe partnerstwa i pisać nowe karty historii.

Bezpieczeństwo w trzech odsłonach

Krynica będzie świadkiem debat nad kształtem geopolityki, zwłaszcza w świetle sytuacji na Ukrainie. Znaczenie Polski jako kluczowego gracza w regionie i jej odpowiedzialność za kształtowanie przyszłości będzie głównym punktem obrad.

Koreańscy giganci biznesu będą chcieli pogłębić więzi z Polską, a nasze partnerstwo w obszarach tak krytycznych jak energetyka jądrowa czy obronność będzie krystalizować się na naszych oczach – właśnie podczas Forum Ekonomicznego. Dodatkowo, uwzględniając dramatyczne wydarzenia na Ukrainie, rozmowy będą mieć też wymiar wsparcia i pomocy, w którym Polska chce odegrać kluczową rolę.

Szczegóły dostępne dla ciekawych: https://krynicaforum.pl/.

 

Artykuł sponsorowany

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *