Biznes

Dostawca Internetu dla firm – jak wybrać odpowiedniego?

Żyjemy w czasach powszechnego dostępu do sieci, dlatego każdy nowoczesny przedsiębiorca powinien zadbać o wysoką jakość użytkowanego w firmie Internetu. Dzięki temu czynności służbowe wykonywane przez pracowników będą realizowane bardziej efektywnie, w komfortowych warunkach. Aby osiągnąć taki stan rzeczy, należy wybrać ofertę odpowiedniego dostawcy usług telekomunikacyjnych. Poniżej prezentujemy informacje ułatwiające wybór dostawcy Internetu biznesowego.

Szybkość Internetu dla firm

Najważniejszy parametr brany pod uwagę podczas wyboru łącza internetowego dla biznesu to jego prędkość. Jeżeli chodzi o niewielkie firmy, to może ona wynosić 300 Mb/s. Działalność na większą skalę będzie wymagać korzystania ze znacznie szybszych łączy. W przypadku technologii światłowodowej prędkość Internetu może wynosić nawet 1000 Mb/s. Taka wartość tego parametru umożliwia korzystanie z wielu urządzeń podłączonych do Internetu jednocześnie, przez większą liczbę pracowników. Ponadto warto stawiać na łącza symetryczne, a zatem na Internet o równej prędkości pobierania i wysyłania danych. Ma to bardzo duże znaczenie podczas wielu czynności, na przykład brania udziału w połączeniach konferencyjnych lub przesyłania plików o dużej wielkości. Poza tym nie można zapominać o kwestii stabilności połączenia. Pod tym względem najlepiej prezentuje się światłowód, którego konstrukcja sprawia, że pozostaje on niewrażliwy na niekorzystne warunki pogodowe.

Internet dla firm a bezpieczeństwo

Prowadzenie firmy to także kwestia wrażliwych danych, zarówno tych dotyczących wewnętrznych struktur działalności, jak i jej klientów i kontrahentów. Dlatego, należy zadbać o bezpieczeństwo takich informacji. Konstrukcja łącza światłowodowego zmniejsza ryzyko powstawania zakłóceń, a co za tym idzie, utrudnia działanie cyberprzestępców. Ponadto przedsiębiorcy powinni zwracać uwagę na oferty dostawców zapewniających dodatkowe zabezpieczenia przed hakerami. Mogą to być zaawansowane firewalle czy innego typu nowoczesne programy antywirusowe. Jest to kwestia, której nie można bagatelizować, ponieważ ewentualna utrata danych wiąże się z poważnymi konsekwencjami, natury finansowej, wizerunkowej, a nierzadko prawnej.

Dodatkowe usługi

Wielu dostawców zapewnia dodatki w ramach oferowanego Internetu dla biznesu. Obok wspomnianych zabezpieczeń może to być możliwość korzystania z  całodobowego wsparcia technicznego. Dzięki temu przedsiębiorca może spać spokojnie i nie martwić się o to, że awaria sieci sparaliżuje jego firmę. Kolejna popularna opcja dodatkowa to centra danych. Są to miejsca, w których można przechowywać firmowe serwery. Takie rozwiązanie zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo danych, chroniąc je przed kradzieżą oraz ewentualną utratą w wyniku awarii prądu lub innych losowych zdarzeń. Kolokacja serwerów do zewnętrznego centrum danych zwalnia z konieczności utrzymywania firmowej serwerowni oraz zatrudniania specjalisty, który musiałby nią zarządzać.

Internet dla firm od INEA

Światłowód dla firm od INEA to optymalna opcja dla wszystkich świadomych i nowoczesnych przedsiębiorców. Ten uznany dostawca zapewnia dostęp do wydajnych łączy o prędkości dostosowanej do aktualnych potrzeb danej firmy. Może ona wynosić od 300 do 1000 Mb/s. INEA zapewnia szereg dodatkowych usług, na przykład dostęp do nowoczesnego, obsługiwanego przez doświadczonych specjalistów Data Center. Na tym nie koniec, dostawca daje możliwość korzystania ze skutecznej ochrony ANTY-DDoS, która stanowi skuteczną broń w walce z  internetowymi przestępcami.

Wybierając Internet dla biznesu, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Pierwsza z nich to prędkość łącza, która powinna być dostosowana do aktualnych potrzeb danej firmy. Warto stawiać na łącza światłowodowe, które wyróżniają się odpowiednią prędkością i  niezawodnością. Poza tym wybierając Internet dla potrzeb firmowych, należy inwestować w  opcje zapewniające dodatkową ochroną przed wirusami i atakami ze strony hakerów.

 

Artykuł sponsorowany

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *